NĚMECKO - AMMER - rafting

NĚMECKO - AMMER - rafting

Pohodové sjíždění jedné z nejkrásnějších bavorských alpských řek Ammer poblíž sportovního městečka Garmisch-Partenkirchen. Čekají na Vás krásné peřejky i poklidnější úseky, lesnatá údolí, voňavé pastviny i skalní soutěsky a trošku adrenalinu. Nechte doma starosti všedních dnů a pojeďte na skok do světa snů…  


Raftové čluny: 2-místné nafukovací kanoe se samovylévacím dnem, typ Orinoco

Minimální věk: 15 let

Požadavky na účastníka:
* posádka si své plavidlo kompletně ovládá sama. Instruktor lodě doprovází na svém plavidle. Stabilita posádky je zajištěna upínacími popruhy.
* podmínkou účasti schopnost bezproblémového ovládání lodi, zkušenosti s jízdou na kanoi na tekoucí vodě.
* podmínkou účasti je umět plavat

Ammer je jedna z nejkrásnějších a nejromantičtějších řek Bavorska, která je přirovnávána k rakouské Salze. Řeka protéká unikátní přírodní rezervací prakticky mimo dosah civilizace, pro ochranu místní flory i fauny zde platí přísné podmínky splutí - maximálně 5 plavidel ve skupině, s výjimkou nástupních a výstupních míst zákaz výstupu na břeh, stanovený minimální vodní stav pro možnost splutí.... Je to dobře, ochrana příroda je zde na prvním místě.. a vodácké srdce si zde zcela jistě přijde na své - soutěsky, peřeje, vracáky, pár jetelných jezů s parádní dřevěnou klouzačkou.

Sjížděné úseky:

horní úsek Kammerl - Rottenbucher Brücke. Hned po prvních 500 m začíná nejobtížnější úsek "Scheibum" (WW 3), kde se řeka proplétá a pění mezi skalami, další trasa je pak WW 2 až 3 dle vodního stavu. Na trase míjíme unikátní přírodní zajímavost - romantické závojovité vodopády Schleierwasserfälle. Trasa celkem cca 12 km, WW 2-3, doba plavby cca 3,5 hod.
dolní úsek Rottenbucher Brücke - Böbinger Brücke. Tento úsek je o něco lehčí než horní úsek, ideální na rozpádlování. Řeka zde protéká hlubokým lesnatým údolím, jsou zde krásné peřejnaté úseky i zasněná zákoutí... Trasa celkem cca 15 km WW 1-2, doba plavby cca 4,5 hod.