RAKOUSKO – LECH A INN - rafting

RAKOUSKO – LECH A INN - rafting

Vodácký program se sjížděním dvou alpských řek. První den nás čeká Vás rozpádlování na tyrkysové vodě Lechu s mírnými peřejkami. Pro svou specifickou krásu je údolí Lechu nazýváno "rakouská Kanada". Druhý den hupsneme do zpěněných vln vodnaté řeky Inn ve věhlasném úseku Imst - Haiming, kterému raftaři neřeknou jinak než Imsterschlucht. Nechte doma starosti všedních dnů a pojeďte na skok do světa snů…


Raftové čluny: 2-místné nafukovací kanoe se samovylévacím dnem, většinou typ Orinoco nebo Baraca

Minimální věk: 13 let

Požadavky na účastníka:
* posádka si své plavidlo kompletně ovládá sama. Instruktor lodě doprovází na svém plavidle. Stabilita posádky je zajištěna upínacími popruhy.
* podmínkou účasti schopnost bezproblémového ovládání lodi, zkušenosti s jízdou na kanoi na tekoucí vodě.
* podmínkou účasti je umět plavat

Sjížděné úseky:

Lech - 35 km úsek začíná pod katarakty ve Steegu, kde se z divokého nespoutaného živlu jakoby mávnutím kouzelného proutku stává vlídná rozumná řeka. Údolí Lechu je chráněnou přírodní rezervací, která získala ailas "Rakouská Kanada". Obtížnost až do WW 2. Doba plavby cca 4-5 hodin.

Inn-Imsterschlucht - 14 km dlouhý věhlasný kaňon řeky Inn pod městečkem Imst, cca 60 km západně od Innsbrucku. Snad nejznámější raftingová trasa v Evropě s četnými peřejemi a až 2 m vysokými vlnami. Dokonalý vodácký zážitek.Obtížnost WW 2-3, doba plavby 2,5 hod.