RAKOUSKO - MÖLL, GAIL ČI ISEL - rafting

RAKOUSKO - MÖLL, GAIL ČI ISEL - rafting

Prosluněný kraj chráněný před studeným sychravem ze severu vysokou hradbou pohoří Vysoké Taury a tři vodácky jedinečné řeky Möll, Gail a Isel. Údolí těchto řek jsou od sebe vzdálena pár kilometrů - a přesto je každá z nich jedinečná svými peřejemi, soutěskami a také svými prameny. Řeku Möll napájí ledovec nejvyšší rakouské hory Grossglockner, řeku Isel ledovec 2. nejvyšší rakouské hory Grossvenediger. Naproti tomu neuvěřitelně průzračná voda řeky Gail má svůj původ v bezpočtu pramenů vyvěrajících na alpských svazích v oblasti trojmezí Itálie a rakouských Korutan a Východního Tyrolska. Chcete strávit kvalitní vodácký víkend? Möll, Gail ani Isel Vás určitě nezklamou.


Raftové čluny: 2-místné nafukovací kanoe se samovylévacím dnem, většinou typ Orinoco nebo Baraca

Minimální věk: 13 let

Požadavky na účastníka:

* posádka si své plavidlo kompletně ovládá sama. Instruktor lodě doprovází na svém plavidle. Stabilita posádky je zajištěna upínacími popruhy.
* podmínkou účasti schopnost bezproblémového ovládání lodi, zkušenosti s jízdou na kanoi na tekoucí vodě.
* podmínkou účasti je umět plavat

Sjížděné úseky:

  • Möll: 17 km úsek z Flattachu do Kolbnitz. První polovina s mírnějšími peřejemi do WW 2, ve druhé polovině větší sklon, silnější peřeje, obtížnost WW 1-3, doba plavby cca 2 hodiny.

  • Gail: cca 19 km úsek z Birnbaumu do Kötschach-Mauthen. Klasická alpská říčka s průzračnou vodou, hravými peřejemi, na trase zátočiny, soutěsky. Obtížnost WW 2-3, doba plavby cca 4 hodiny.

  • Isel: cca 15 km úsek z Hubenu do vesničky Ainet nad Lienzem. Mohutná peřejnatá řeka, která hned od startu nenechá nikoho na pochybách o své síle. Zaručený adrenalin. Obtížnost WW 3-4, doba plavby cca 2 hodiny.