RAKOUSKO-NĚMECKOU KANADOU 2 - cykloturistika

RAKOUSKO-NĚMECKOU KANADOU 2 - cykloturistika

Údolím řek Leutascher Ache, Loisach a Isar

Unikátní pohodová cykloturistika podél tří alpských řek Leutascher Ache, Loisach a Isar  na rakousko-německém pomezí. Čekají nás pastviny, lesy, hory, monumentální skalní hřebeny, soutěsky a vodopády, bezva cyklostezky, horské vísky i malebná rázovitá městečka v podhůří Alp.Náročnost, povrch: 1-2 (fakult. až 3), 50% asfalt, 50% šotolina

Doporučený typ kola: trekkingové


Vysokohorská říčka Leutascher Ache pramení v jezeře Igelsee (1.650 m) cca 5 km severně od obce Ehrwald mezi strmými skalními stěnami pohoří Mieminger Gebirge na východě a Wetterstein Gebirge na západě. Prvních 15 km protéká divokým údolím Gaistal, jímž prochází i pěkná šotolinová cyklostezka (bez autoprovozu). Díky své divokosti získala ailas "Rakouská Kanada". V obci Leutach se skalní stěny rozestoupí a řeka se na dalších cca 15 km trošku zklidní v malebném údolí Leutaschtal. Na konci údolí se Leutascher Ache opět dostane do sevření skal a soutěskou Leutascher Klamm (s mystickým názvem Geisterklamm) se celá zpěněná přežene přes rakousko-německou hranici, aby se za pár okamžiků zkrocená vlila do Isaru poblíž bavorského městečka Mittenwald.

Řeka Loisach pramení na úpatí nejvyšší německé hory a ledovcového lyžařského střediska Zugspitze (2962 m) v nadm. výšce 1060 m. Protéká panenským územím rakousko-německého pomezí, postupně sílící peřeje po 25 km vrcholí v soutěsce Griesen Schlucht před branami známého alpského střediska Garmisch-Partenkirchen (750 m).

Řeka Isar je čtvrtou největší řekou německého Bavorska, ale její prameny se nacházejí na rakouské straně v nadm. výšce 1160 m na svazích monumentálního vápencového pohoří Karwendel - nejdivočejší a nejméně osídlené oblasti Rakouska. Prvních cca 15 km řeka protéká strmými soutěskami rakouského údolí Hinterautal, poté se dostává na území SRN, kde charakter řečiště rozšíří a řeka si vybírá svou cestu mezi bělostnými náplavy. Horní tok Isaru nese díky svému neopakovatelnému koloritu nese přezdívku "Německá Kanada".