LOFOTY - ZEMĚ POLÁRNÍHO SLUNCE - cykloturistika, turistika, trek

LOFOTY - ZEMĚ POLÁRNÍHO SLUNCE - cykloturistika, turistika, trek

Norsko na kole · Souostroví Lofoty - hory a štíty rostoucí přímo z moře  · Rybářské vesničky na březích fjordů  ·  Nekončící polární den  · Rybaření na mořských útesech ·  Možnost horolezeckých výstupů  ·  Národní parky Børgefjell, Rondane a Dovre · 

Nezapomenutelná výprava do magické země daleko za polárním kruhem. Z paluby trajektu, vezoucího nás na ostrovy, se bude zdát, že před sebou vidíme zpola potopené hory. Utáboříme se na louce, sevřené malou mořskou zátokou a strmým skalnatým štítem a odtud budeme podnikat výpravy po ostrovech. Pojedeme po úpatí skalních stěn, odvážnými mosty překonáme úžiny mezi ostrovy a na plážích s bělostným pískem okusíme vlny severního Atlantiku, ohřívaného Golfským proudem. Z vrcholků hor se nám otevře ten nejlepší pohled na celé ostrovní království a ze severního pobřeží můžeme do poloviny července pozorovat půlnoční slunce. Horolezci budou odměněni fantastickým lezením v pevné skále ve vysokých stěnách přímo nad mořem. Dalekou cestu na sever i zpátky domů si ukrátíme zajímavými túrami v národních parcích.

TERMÍNY: dle požadavku skupiny

PROGRAM ZÁJEZDU: 

1. den - odjezd z České republiky 

2. den - trajekt do Švédska, noční přejezd do Norska 

3. den - cyklotúra cestou Birkebeinerveien

4. den - na kole cestou Riastvegen

5. den - na kole údolím Fiplingdalen na úpatí národního parku Børgefjell, překonání severního polárního kruhu 

6. den - trajekt na Lofoty 

7. - 11. den - Lofoty, jednodenní nebo i vícedenní cyklistické akce, pěší horské túry, možnost horolezeckých výstupů  

12. den - odjezd z Lofot 

13. den - prohlídka Trondheimu, gotická katedrála 

14. den - loučení s norskými horami na cestě Grimsdalveien v národních parcích Rondane a Dovre 

15. den -  přejezd Švédska a trajekt přes Balt 

16. den  - návrat domů

VYBAVENÍ: Horské nebo trekingové kolo a přilba. Další nezbytné věci: rybářský prut, brýle, trekingové boty, stan, spacák, karimatka, čepice, rukavice a opalovací krém s vysokým UV faktorem. Zájemci o vícedenní výlet po Lofotech potřebují nosič s brašnami a světlo a blikačku do tunelů a horolezci vlastní lezecký materiál.


NÁROČNOST STŘEDNÍ. Délka cyklistických tras se pohybuje mezi 40 a 130 km a u většiny z nich lze volit kratší varianty. Pěší túry trvají 3 až 4 hodiny.