KORFU - cykloturistika

KORFU - cykloturistika

Řecko

Už Féničané, Normané, Benátčané i Napoleon využívali tento ostrov jako námořní základnu. Na ostrově se proto zachovalo několik středověkých i novověkých pevností. Uchvátí Vás nádherné oblázkové pláže, průzračná voda a skály přecházející ve fíkovníky, olivovníky, pinie a cypřiše. Málo frekventované silnice ve stínu olivových hájů jsou jako stvořené pro cykloturistiku.

Z jednoho východiska u moře nás čeká osvědčená kombinace cykloturistiky a poznávání starobylých památek. Nevynecháme ani výstup na nejvyšší vrchol ostrova Pandokratoras - 906 m), každodenní koupání a potápění v azurovém moři na různých atraktivních místech tohoto rozmanitého ostrova. Z Benátek na ostrov a zpět si cestu zpříjemníme plavbou po Jaderském moři (trajekt vybavený restauracemi, obchody, kavárnami, diskotékami, hernami, bazény atd).

Náročnost: Většina tras nenáročné - jízda po pobřeží nebo s kopce, některé trsay se středním převýšením lze zkrátit doprovodným autobusem. Alternativně lze prodloužit trasy o delší přejezdy v horách. Povrch 80% asfalt, 20% šotolina, alternativně lze zařadit náročné přejezdy v horském terénu.