VELKÝ OKRUH MAROKEM - poznávací

VELKÝ OKRUH MAROKEM - poznávací

Maroko nabízí známá města plná památek (Meknés, Fés, Marrakéš, Rabat aj.), ale také méně známá a přístupná místa v poušti, oázy, nádherné kaňony a soutěsky Vysokého Atlasu.

K vidění je CASABLANCA – monumentální mešita Hasana II. s bohatou výzdobou v tradičním stylu a minaretem vysokým 200m. Hlavní město RABAT – královský palác, romantický Chellah s památkami na dobu starověku i středověku, královské mauzoleum, kasba Ouidaias.

Vykopávky města VOLUBILIS s římskými mozikami. Malebné městečko MOULAY IDRISS, Mekka chudých, poutní místo s mauzoleem zakladatele první marocké dynastie Idrissidů. Královské město MEKNÉS - památky na rozporuplného sultána 17.st. Moulaye Ismaila, jednoho z prvních panovníků současné vládnoucí dynastie (UNESCO), majestátní brána Bab Mansour, náměstí El Hedime s tržnicí, medina.

Duchovní a umělecké centrum Maroka, královské město FÉS – bronzová brána královského paláce, židovská čtvrť, vyhlídka na labyrint mediny (UNESCO) z Jižní pevnosti. Bab Jeloud - nejkrásnější brána do mediny, medresa, mešita Karaouine se starou univerzitou, mauzoleum zakladatele Fézu Moulaye Idrisse II., súky, činírny a barvírny kůží, tkalci, cizeléři, keramika.

NP IFRANE, WÁDÍ ZIZ – soutěska u Legionářského tunelu, PŘEHRADA U ERRACHIDIE, oázy s palmovými háji.

RISANI, městečko v poušti, ve středověku významné město se stovkami tisíc obyvatel, kolébka současné vládnoucí dynastie Alaouitů. Úsek etapy Rallye Paříž - Dakar, stany berberských pouštních nomádů, lomy na mramor s fosíliemi, černošská vesnice kmene Gnaua.

Kaňon TODRA, soutěska řeky DADÉS s mnohotvárnými horskými scenériemi.

Divoké saharské pohoří SARHRO s hlubokými údolími a mohutními skalními masivy. Údolí WÁDÍ DRÁA s oázou rozkládající se na délce desítek kilometrů, ksary.

OUARZAZATE s filmovými ateliéry, KASBY TAOURIRT v arabském a berberském stylu (UNESCO), opevněná hliněná vesnice - KSAR AIT BENHADOU (UNESCO), vysokohorské údolí TELOUET, SEDLO TIZI-N-TICHKA 2 260 m.

MARRAKÉŠ – středověká mešita Koutoubia, palác la Bahia v andaluském stylu, 
medina, nezapomenutelné večerní náměstí Jemaa el Fna.