Víza

Nabízíme možnost vyřízení víz téměř do všech zemí, do kterých je držitel českého pasu potřebuje - Rusko a další země bývalého Sovětského svazu, Spojené Arabské Emiráty, Austrálie, Číny, Indie, ale můžeme zajistit víza i do zemí, které nepatří k často navštěvovaným (např. Rwanda, Burundi, Uzbekistán, Pakistán).

Podmínky a ceny Vám sdělíme na naší mailové adrese nebo telefonicky.

Níže uvádíme podrobnější informace pro vyřízení víza do Ruska:

TURISTICKÉ VÍZUM DO RUSKA

Umožňuje jeden vstup do Ruska a pobyt v maximální délce 30 dnů.  
Pro pobyty delší než 30 dnů nebo pro opakované cesty jsou potřeba služební/obchodní víza, informace na vyžádání.
 

Co je k vyřízení třeba:

  • cestovní pas (platný ještě alespoň 6 měsíců po plánovaném odjezdu z Ruska, musí v něm být 2 volné stránky vedle sebe, bez razítek)
  • fotografie - barevná, pasového formátu (3,5 x 4,5 cm)
  • vyplněná a podepsaná vízová anketa – zašleme na vyžádání mailem
  • potvrzení o zdravotním pojištění na celou dobu pobytu v Rusku - pojistku je možno zakoupit i naším prostřednictvím (např. ALPENVEREIN)

Doručení podkladů:
  • poštou jako cenné psaní na naši adresu OUTDOORTRAVEL, s.r.o., Smetanovo nám. 7, 702 00 Ostrava; nebo osobně tamtéž. 
  • pasy s vyřízenými vízy si můžete vyzvednou osobně nebo zasíláme jako cenné psaní, za příplatek možno poslat EMS poštou, ČD kurýrem nebo jinou kurýrní službou.

Doba vyřízení víza:
  • vyřízení trvá orientačně 12 - 15 dnů plus čas na zaslání pasu zpět na vaši adresu
  • nenechávejte vyřízení víza na poslední chvíli. Ideální doba pro podání žádosti je přibližně měsíc před plánovaným odjezdem!
  • za příplatek 1000 Kč je možné urgentní vyřízení víza i do 3 dnů. Vše ale zaleží na konzulárních úřednících a jejich vytíženosti.

Upozornění: v průběhu hlavní sezóny (květen - červenec) může dojít k prodloužení lhůt vyřízení. Vízum je možné vyřídit nejdříve 90 dní před plánovaným vstupem do Ruska.

Doba vyřízení může být mírně prodloužena v případě českých i ruských státních svátků. Pokud by taková situace nastala, budeme Vás informovat.  

CENA ZA VYŘÍZENÍ VÍZA - 3 100 Kč

Zahrnuje - objednání pozvání a voucheru, které jsou nutné pro vydání víza, kontrolu podkladů a přípravu žádosti, podání žádosti a úhradu konzulárního poplatku, vyzvednutí pasu s vízem a jeho zaslání zpět žadateli cenným psaním.