Historie

      Píše se rok 1992 a naše společnost vydává časopis Turistika a Hory. Paralelně vzniká zprvu jen pro čtenáře, později pro širokou veřejnost stejnojmenná cestovní kancelář.          V prvních létech činnosti jsme se specializovali na zájezdy s ubytováním pod stany s řadou destinací do Alp a Karpat. 

     CK se rok od roku rozšiřovala a jako první v ČR zahajuje řadu expedic do zemí bývalého Sovietského svazu, Kavkaz, Altaj, Kamčatku, Plato Putorana a další. V rámci desítek zájezdů a expedic již do čtyř kontinentů světa od pohodové turistiky do hotelů a chat, přes pořádné expedice např. na Island, do Himalájí, Kalakrámu, či afrických a jihoafrických pohoří, zaujímá přední místo mezi outdoorovými cestovními kancelářemi. Zúčastňuje se řady veletrhů a výstav. Mimo turistiku se zabýváme také lyžováním cykloturistikou, raftingem a organizováním kurzů pro průvodce.           

     V roce 2002 cestovní kancelář zakládá putovní, soutěžní Mezinárodní festival outdoorových filmů, který se rozšiřuje do většiny krajů ČR a od roku 2011 i na Slovensko. V rámci rozšíření festivalu a zahájení i distribuce outdoorových filmů, firma zakládá novou společnost Outdoor films, s.r.o., která výhradně pořádá festival a u cestovní kanceláře Turistika a Hory mění název na Outdoor Travel, s.r.o. s novým inovativním programem. CK byla zákoně pojištěná proti úpadku a za svou kariéru, desetitisíce odbavených klientů získala i ceny jako  Nejlepší vystavovatel veletrhu Sportprague, 2x nominace na Nejlepšího podnikatele roku. V roce 2012 se Outdoor Travel, s.r.o. transformuje na cestovní agenturu.

      Naši klienti měli vždy z čeho vybírat. Např. od romantických stanových pobytů v Rumunsku, či na Zakarpatské Ukrajině až po zájezdy do Alp, Himaláje a jiných oblastí s ubytováním v chatách či hotelích s polopenzí nebo s vlastním stanem. 

         Outdoor Travel i Outdoor films s celostátní působností sídlí v městě Ostrava.