Historie

      Píše se rok 1992 a naše společnost vydává časopis Turistika a Hory. Paralelně vzniká zprvu jen pro čtenáře, později pro širokou veřejnost stejnojmenná cestovní kancelář.          V prvních létech činnosti jsme se specializovali na zájezdy s ubytováním pod stany s řadou destinací do Alp a Karpat. 

     CK se rok od roku rozšiřovala a jako první v ČR pořádala řadu expedic do zemí bývalého Sovětského svazu, na Kavkaz, Altaj, Kamčatku, Plato Putorana a další. V rámci desítek zájezdů a expedic již do čtyř kontinentů světa od pohodové turistiky do hotelů a chat, přes pořádné expedice např. na Island, do Himalájí, Karakoramu, či afrických a jihoafrických pohoří, zaujímala přední místo mezi outdoorovými cestovními kancelářemi. Zúčastňovala se řady veletrhů a výstav. Mimo turistiku se zabývala také lyžováním, cykloturistikou, raftingem a organizováním kurzů pro průvodce.           

     V roce 2002 cestovní kancelář založila putovní soutěžní Mezinárodní festival outdoorových filmů, který se rozšířil do většiny krajů ČR a od roku 2011 i na Slovensko. V rámci rozšíření festivalu a zahájení i distribuce outdoorových filmů, firma založila novou společnost Outdoor films, s.r.o., která výhradně pořádá festival. Cestovní kancelář Turistika a Hory změnila název na Outdoor Travel, s.r.o. s novým inovativním programem. CK byla zákoně pojištěna proti úpadku a za svou kariéru, desetitisíce odbavených klientů, získala i ceny jako  Nejlepší vystavovatel veletrhu Sportprague, 2x nominace na Nejlepšího podnikatele roku. V roce 2012 se Outdoor Travel, s.r.o. transformovala na cestovní agenturu.

      Naši klienti měli vždy z čeho vybírat. Např. od romantických stanových pobytů v Rumunsku, či na Zakarpatské Ukrajině až po zájezdy do Alp, Himaláje a jiných oblastí s ubytováním v chatách či hotelích s polopenzí nebo s vlastním stanem. 

         Outdoor Travel i Outdoor films s celostátní působností sídlí v městě Ostrava.